Οι καταρτιζόμενοι του Δ.Ι.ΕΚ του Παναρκαδικού Γενικού Νοσοκομείου Τρίπολης «Η ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ», ολοκλήρωσαν το Εαρινό Εξάμηνο Σπουδών με μια δράση ευαισθητοποίησης του πληθυσμού και της τοπικής κοινωνίας, σχετικά με την Υπέρταση την έγκαιρη διάγνωση και την αποτελεσματική αντιμετώπιση της.
Η δράση ευαισθητοποίησης υλοποιήθηκε στην είσοδο του νοσοκομείου, σε συνεργασία με την Καρδιολογική Κλινική του Νοσοκομείου και την Ελληνική Εταιρεία Υπέρτασης. Πραγματοποιήθηκε κατά το χρονικό διάστημα από 6 έως 16 Ιουνίου 2023, με δωρεάν μετρήσεις της αρτηριακής πίεσης σε πολίτες.
Με εκτίμηση,
Διευθύντρια ΔΙΕΚ ΠΓΝ Τρίπολης
Μαργιώλου Γεωργίαhttps://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3Dpfbid02QeK2WKgyEiHGKr8FmC4wuEP9z98jdda8ec6gKvqBRyhdkZHSyHnp8tybZRW1mxEvl%26id%3D100080858807817&show_text=true&width=500